سری مقالات استروئید ها فقط جهت آشنایی افراد با داروهای آنابولیک و استروئیدها ارائه میشود و به هیچ عنوان  مصرف آنها را توصیه نمیکنیم .

این دارو در فرم های تزریقی و خوراکی عرضه می شود در بازارهای جهانی به نام وینسترول شناخته شده و در برخی از کشورها نیز به نام ژنریک "استانازولول" نامیده می شود. فرم تزریقی این دارو به صورت ویال های 50 میلی گرم در میلی لیتر تهیه و عرضه می شود. دو نمونه از معتبرترین و شناخته شده ترین نوع از انواع این دارو در کمپانی آمریکایی "وینتروپ" و کمپانی اروپایی "زامبون" تولید و تهیه می گردد.

این دارو از استروئیدهای پر مصرف و شناخته شده در جهان به شمار می رود.و از مشتقات هیدروکسی تستوسترون می باشد. وینسترول اثرات آندروژنی بسیار خفیفی داشته و به ندرت نیز به هورمون های جنسی زنانه تبدیل می شود. دزهای بالای این دارو برای کبد بسیار سمی است. احتباس آب و املاح نیز با مصرف این دارو به ندرت اتفاق می افتد. این دارو را می تون استروئیدی چند منظوره دانست. ورزشکاران برای دوره های کات آن را به همراه پریموبولان دپو و برای افزایش حجم و قدرت عضلانی نیز آن را به همراه تستوسترون و سایر مشتقات تستوسترون مصرف می کنند.

زنان ورزشکار نیز از این دارو بهره می گیرند اما بروز خواص مردانگی و رشد موهای زائد در بدن زنان حتی با دزهای پایین این دارو نیز شایع است.

ورزشکارانی که از این دارو استفاده کرده اند بر این موضوع تاکید دارند که مصرف این دارو با افزایش حجم خشک عضلانی همراه بوده و پس از قطع مصرف نیز ماندگاری عضلانی خوبی را در پی دارد.

دز مصرف فرم تزریقی این دارو برای مردان در حدود 3 الی 5 سی سی در هفته و برای زنان نیز در حدود 1 الی 2 سی سی در هفته توصیه شده است. دز مصرف نوع خوراکی آن نیز بین 16 ال 30 میلی گرم در روز برای مردان و 4 الی 8 میلی گرم در روز برای زنان توصیه شده است.

این دارو به صورت ویالهای 50 میلی گرم در میلی لیتر و یا به صورت قرص های 2 و 5 میلی گرمی در بازار موجود است.


20

منبع : هفته نامه البرز

طبقه بندی: استروئید ها و داروهای آنابولیک، 
برچسب ها: وینسترول، داروهای آنابولیک، استروئید، بدنسازی، تناسب اندام، زیبایی اندام، آنابولیک،  

تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1391 | 10:53 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic