تبلیغات
بدنسازی و تناسب اندام - متاندیون-دیانابول
سری مقالات استروئید ها فقط جهت آشنایی افراد با داروهای آنابولیک و استروئیدها ارائه میشود و به هیچ عنوان  مصرف آنها را توصیه نمیکنیم . 


دیانابول یك استروئید خوراكی و تزریقی می باشد كه اثرات بسیار قوی در ساخته شدن و متابولیسم پروتئین در بدن دارد
دیانابول نیز مثل بسیاری از استرئید های خوراكی مانند اكسی متالون از شاخه داروهای آلفا الكیلت c17 تشكیل شده است و از این رو شباهت بسیاری با اكسی متالون دارد ولی خواص آنابولیك آن از اكسی متالون بیشتر است
دیانابول با افزایش نیتروژن در خون و بالانس آن تولید و همچنین جذب پوتئین در عضلات را افزایش داده و سبب رشد توده عضلانی بدن می گردد از این رو دیانابول جزو استروئیدهای بسیار قوی با خاصیت آنابولیك بالاست .
دیانابول خوراكی بیشتر در قرص های 5 میلی گرم (آنابول) بوده و نوع تزریقی این دارو نیز وجود دارد . دیانابول را به خاطر داشتن سرعت بالا در عضله سازی استروئید عضله ساز گویند
وزن ورزشكار 1 تا 2 كیلو در ابتدای دوره 6 هفته ای بالا می رود و در پایان دوره 8-6 كیلو افزایش وزن خواهد داشت كه 5-4 كیلوی آن عضله است و مابقی آب و نمك می باشد و با قطع دارو كم كم دفع می شود
افزایش توده عضلانی در نتیجه افزایش و همچنین ضخیم شدن بافت های عضلانی با جذب پروتئین بیشتر می باشد . از لحاظ عملكرد میزان جذب آب دیانابول نسبت به اكسی كمتر بوده ولی قدت كمتری نیز نسبت به اكسی به ورزشكار می دهد . البته این افزایش وزن كمتر از نظر كیفین بسیار مناسب تر است زیرا حدود نیمی از وزن افزایش یافته از اكسی احتباس آب در بدن است كه این نسبت در دیانابول بسیار كمتر می باشد ولی مابقی عوارض استروژنی در هر دو وجود دارد البته در دیانابول كمی كمتر است .
دیانابول یك داروی مناسب برای دوران آماده سازی مسابقات می باشد زیرا با مصرف هم زمان كلومیفون و نولوادكس و مسترلون می توان از افزایش احتباس آب و نمك در بدن بسیار كم كرد و نتیجه مطلوب تری گرفت
دوز مصرفی در بین ورزش كاران 15 تا 40 میلی گرم در روز می باشد كه حتما و حتما همانطور كه در مورد اكسی نیز گفته شد به خاطر سمی بودن تركیبات از شاخه داروهای آلفا الكیت ها دوره نباید از 6 و حداكثر 8 هفته تجاوز كرد .
یكی از موثر ترین دوره ها دوره هم زمان دیانابول با دكا می باشد اما در این دوره نباید دوز دیانابول بیشتر از 30 میلیگرم در روز باشد اما می توان مقدار دكا را به خاطر كم بودن عوارض زیاد كرد . ولی به هیچ عنوان دوز دیانابول و یا اكسی را برای افزایش كارایی بیشتر از حد مجاز بالا نبرید .
مصرف هم زمان دیانابول با دكا تا سقف زیر مجاز می باشد :
دیانابول 30 میلیگرم روزانه + دكا 400 میلی گرم در هفته 
این بالا ترین دوزی است كه شما می توانید از این 2 دارو در كنار هم مصرف كنید و مصرف بیشتر آن با عوارض شدیدی همراه می باشد .
مصرف هم زمان دیانابول با انواع تستسترون عوارض زیادی دارد . پس توصیه نمی شود . البته مصرف هم زمان دیانابول و تستسترون به همراه دكا حجم بسیار زیادی میدهد اما اگر خواستید زمانی دیانابول را به همراه تستسترون استفاده كنید حتما زیر نظر مربی آگاه باید باشید زیرا عوارض آندروژنی این دوره بسیار شدید می باشد .
برای به دست آوردن قدرت بدون افزایش وزن و حجم مصرف دیانابول با اكس اندرلون و یا وینسترول مفید می باشد كه در دوره های خشك كردن نیز از اكس اندلون و وینسترول ( استنازول ) استفاده می شود .
زمان فعالیت دیانابول در خون 6-8 روز می باشد . كه حدود 1 تا 2 ساعت پس از مصرف مقدار آن در خون زیاد می شود . پس بهتر است قرص ها را 2 بار در روز میل كنید یعنی در دو نوبت تقسیم كنید تا نتیجه بهتری داشته باشد
كمترین دوز دیانابول كه عوارض جانبی در آن به ندرت به وجود می آید 20 میلی گرم در روز می باشد كه برای مبتدی ها تجویز می شود .البته بهتر است در دوره اول از دیانابول مصرف نكنید .
از عوارض جانبی دیانابول می توان ریزش مو زدن جوش و سمس شدن كبد و سایر عوارض آندروژنی را نام برد
حال برای اینكه سلامت خود را باز گردانید مصرف آنتی استروژن ها و آنتی آكنه ها و داروهای ضد ریزش مو را جدی بگیرید


مقدار مصرف در حرفه ای ها : 25 تا 50 میلیگرم روزانه 
مقدار فعالیت دبانابول در بدن :8-6 ساعت می باشد 
مدت ماندگاری در تست های كنترل دوپینگ : 6 هفته 


دیانابول
طبقه بندی: استروئید ها و داروهای آنابولیک، 
برچسب ها: متاندیون-دیانابول، متاندیون، دوز دیانابول، آنابول، دوز آنابول، استروئید خوراکی، داروهای بدنسازی،  

تاریخ : جمعه 31 مرداد 1393 | 12:08 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.