تبلیغات
بدنسازی و تناسب اندام - ریکاوری مناسب ( برگشت به حالت اولیه )

عجله بیش از حد یکی از بزرگترین اشتباهاتی است بدنسازان را از رسیدن به پیشرفت های دلخواه در دراز مدت باز میدارد . در حالی که اکثر بدنسازان برای رفتن به باشگاه و اجرای ست های بی شمار آرام و قرار نداشته و لحظه شماری میکنند , اما تقریبا هیچ کس به اندازه کافی به مساله ریکاوری توجه نمیکند .

تحقیقات و آزمایشات بسیار زیادی در سالهای اخیر اثبات کرده که اهمیت ریکاوری مناسب بسیار بیشتر از آن است که نسبت به آن تصور می شد . هم اکنون به اثبات رسیده که داشتن یک ریکاوری مناسب برای هر گروه عضلانی روی تمرین بعدی آن گروه عضلانی بسیار موثر است , همچنین تاثیر آن روی سیستم ایمنی و رشد عضلانی اهمیت فراوانی دارد .

داشتن یک نوع برنامه ریکاوری به صورت دقیق و مداوم تاثیر بسیار مفیدی روی بازسازی عضلات دارد . اصول کار در تداوم و پشتکار است , ریکاوری باید به یک راهبرد اتوماتیک برای رشد عضلانی تبدیل شود تا همیشه با همان اشتیاق اولیه به تمرین پرداخت . نتایج یک ریکاوری صحیح در طولانی مدت بسیار مفید و جالب خواهد بود و برابر است با رشد عضلانی .

برای ریکاوری مناسب سعی کنید که نسبت به آن گروه عضلانی که تمرین میدهید زمان مناسبی را برای ترمیم و بازسازی به او بدهید , به طور کلی عضلات بزرگتر مثل سینه و پا به مدت زمان بیشتری نسبت به عضلات کوچکتر مثل بازو احتیاج به ریکاوری دارند . توجه کنید که عضلات بزرگ در حدود بین 48 تا 72 ساعت و عضلات کوچکتر بین 24 تا 48 ساعت احتیاج به زمان برای ریکاوری مناسب دارند . در مدت زمانی که به عضلات استراحت میدهید تا ریکاوری شوند باید از تغذیه صحیح و خواب کافی بهره مند باشید تا رشد عضلانی خوبی را تجربه کنید .


                               
طبقه بندی: ریکاوری مناسب عضلات، 
برچسب ها: ریکاوری، استراحت، بازسازی بدن، تغذیه، ریکاوری بدن، رشد عضلانی، خواب،  

تاریخ : یکشنبه 3 اردیبهشت 1391 | 12:06 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.