تبلیغات
بدنسازی و تناسب اندام - دكا دورابولین - ناندرلون دكانوات

سری مقالات استروئید ها فقط جهت آشنایی افراد با داروهای آنابولیک و استروئیدها ارائه میشود و به هیچ عنوان  مصرف آنها را توصیه نمیکنیم .


ناندرلون یا همان دکادورابولین یک استروئید روغنی تزریقی است و محبوب ترین و پرکاربرد ترین داروی استروئیدی در بین ورزشکاران میباشد . ناندرلون یکی از داروهایی است که به وفور در بین بدنسازان استفاده میشود و نمونه های ایرانی این دارو نیز در داروخانه ها , به صورت آمپول های 25 میلی گرمی قابل خرید است .

دکا دورابولین  نامی تجارتی است که کمپانی دارو سازی (ارگانون) به این ترکیب داده است. این دارو حاوی ماده موثر "ناندرولون دکانوات "میباشد."دکادورابولین "شایع ترین و معمول ترین داروی استروییدی است که به صورت تزریقی مورد استفاده قرار میگیرد.این دارو باعث ذخیره شدن نیتروژن در سلولهای عضلانی شده و در نتیجه منجر به موازنه مثبت نیتروژن در بدن میگردد. دکادورابولین اثرات انابولیکی بسیار قوی و اثرات اندروژنیک ملایم تری دارد. مصرف این دارو باعث احتباس اب واملاح در بدن میگردد و به همین دلیل مصرف ان در برخی از موارد موجب تسکین درد های مفصلی در ورزشکاران میگردد.


عوارض جانبی

دکادورابولین ممکن است در بدن به استروژن تبدیل شده و منجر به علایم زنانگی در مردان گردد.مصرف این دارو,  در تست های دوپینگ و حتی 18 ماه پس از قطع ان نیز  قابل رد گیری است. به منظور کاستن عوارضی همچون احتباس اب و املاح و همچنین ژینکو ماستی در مردان به همراه مصرف این دارو استفاده از 'نولوادکس' و'پروویرون'  نیز توصیه میشود.

تزریق 400 میلی گرم از این دارو در هفته عوارض جانبی چندانی را در پی نخواهد داشت اما با این وجود عوارضی نظیر : فشار خون بالا , اکنه, رقیق شدن خون و بند نیامدن خونریزی ها قابل پیش بینی است.

زنان نیز با مصرف هفتگی این دارو  و رعایت دز 100 میلی گرم در هفته عوارض جانبی چندانی را تجربه نمیکنند اما با افزایش دز مصرفی عوارضی نظیر : کلفت شدن صدا, افزایش رشد موهای بدن, اکنه, میل شدید جنسی و همچنین بزرگ شدن کلیتوریس قابل پیش بینی است.

دکا اثر مستقیم روی بیضه ها داشته و باعث تحلیل بیضه ها در دراز مدت میشود . از این رو زدن HCG و سایر آنتی استروژن ها برای کم کردن خواص استروژنی دکا مفید است .

ماده موثر این دارو "ناندرولون دکانوات" است. این دارو به صورت امپولهای 25, 50, 100 و 200 و تحت عناوین تجارتی مختلف از قبیل :

انابولین , دکا دورابولین , دکا دورابول , اکسترابولین , ناندرولون دک , ناندرولون و ...

در بازارهای جهانی به فروش میرسد.


طریقه مصرف

مناسب ترین دز مصرف این دارو بین 200 الی 600 میلی گرم در هفته تشخیص داده شده است. مصرف کمتر از 200 میلی گرم در هفته تنها منجر به اثار بسیار خفیف انابولیکی خواهد شد حال انکه دز 400 میلی گرم در هفته برای مردان کاملا مناسب است.  مصرف این دارو به همراه دارو های دیگر نظیر دیانابول و تستوسترون اثرات انابولیکی ان را تشدید میکند. برای کسب نتیجه بهتر میتوان هفته ای 400 میلی گرم دکادورابولین و 500 میلی گرم نیز (سوستانون 250 ) مصرف کرد.

طبقه بندی: استروئید ها و داروهای آنابولیک، 
برچسب ها: دكا دورابولین، ناندرلون دكانوات، استروئیدها، ناندرلون، nandrolone، decanoate، nandrolone decanoate،  

تاریخ : جمعه 22 دی 1391 | 06:52 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.