سری مقالات استروئید ها فقط جهت آشنایی افراد با داروهای آنابولیک و استروئیدها ارائه میشود و به هیچ عنوان  مصرف آنها را توصیه نمیکنیم .

تستوسترون انانتات نیز یکی از هورمون های آندروژن طبیعی است که به طور طبیعی در بدن تولید شده و مسئول رشد و توسعه اندام ها و ویژگی های جنسی در مردان است. این دارو برای درمان بیماری ها و علائم ناشی از کمبود هورمون های جنسی در بدن توصیه و تجویز می شود. این ترکیب برای درمان کم خونی های مقاوم به درمان طبیعی نیز به کار گرفته می شود. این دارو حتی در مورد کودکان و زنان نیز تجویز می گردد.

این دارو همچنین در پرورش اندام و ورزش های قدرتی دیگر نیز کاربرد دارد. این دارو که تحت عناوین تجارتی مختلف تولید و عرضه می شود تستوسترونی طولانی اثر بوده و بسته به ویژگی های متابولیکی افراد, به مدت 2 یا 3 هفته در بدن به صورت فعال باقی می ماند. اما بدنسازان و وزنه برداران قدرتی به طور متوسط هفته ای یک تزریق از این دارو را انجام می دهند. این موضوع نشان میدهد که نیمه عمر پلاسمایی این دارو در خون حدود 7 روز می باشد.

این دارو آندروژنی بسیار قدرتمند است که ترجیحا باید به همراه آنابولیکی دیگر مصرف شود. این ترکیب امکان افزایش سریع حجم و قدرت عضلانی را فراهم خواهد کرد. افزایش سریع وزن و قدرت معمولا با احتباس آب و املاح فراوان همراه خواهد بود. که این امر به شدت مورد پسند وزنه برداران سنگین وزن واقع می شود. مصرف "تستوسترون انانتات" "تستوسترون سی پیونات" و "سوستانون 250" برای این دسته از ورزشکاران کاملا مناسب است. مصرف دوزهای 500, , 1000 و یا حتی 2000 میلی گرم از داروی "انانتات" نیز دیده شده است.


عوارض جانبی :

عوارض جانبی این دارو بیشتر به خاطر خواص آندروژنیکی بسیار قدرتمند آن و همچنین احتباس آب و املاح اتفاق می افتد. کسانی که از عارضه فشار خون رنج میبرند یا به محض استفاده از استروئیدهای آنابولیک دچار این عارضه می شوند, باید در استفاده از این دارو رعایت احتیاط کنند. با مصرف این دارو جوش های پوستی مخصوصا در نواحی پشت, سینه, شانه ها و بازوها دیده میشود.

کسانی که به وفور از این دارو استفاده کرده اند, معمولا دچار عوارض جانبی آن میشوند که این عوارض غالبا پس از قطع دارو بروز می کنند. از ویژگی های این افراد می توان به بروز علائم زنانگی, ژینکوماستی, نیاز به تزریق آنتی استروژن, کاهش قدرت باروری و در نهایت عقیمی اشاره کرد.

از دیگر عوارض جانبی این دارو می توان به کم شدن تعداد اسپرم ها, کوچک شدن و به تحلیل رفتن بیضه ها و مخصوصا افزایش حالت های تهاجمی و پرخاشگری اشاره کرد.

مصرف "تستوسترون انانتات" در زنان باعث بروز علائمی همچون : آکنه, طاسی, بروز خواص مردانه, رویش موهای زاید در بدن و کلفتی صدا می گردد. مقدار مصرف این دارو در زنان 250 میلی گرم در هر 7 الی 10 روز توصیه شده است.

ماده موثر این دارو "تستوسترون انانتات" است. این دارو به صورت آمپولهای 50, 100, 200, ,250 میلی گرم در میلی لیتر و تحت عناوین مختلف تجارتی از قبیل :

"Andropository", "Andro 900" , "Androtardaryl", "Dura-Testosteron", "Everone", "Teson L.A", "Testaval"

و غیره در بازارهای جهانی به فروش می رسد.


طریقه مصرف :

مصرف این دارو باعث افزایش هورمون های جنسی زنانه در بدن شده و به همین علت نیز مصرف "پروویرون" و " نولوادکس" نیز به میزان 500 میلی گرم در هفته و به همراه آن توصیه شده است. این دارو باعث تسریع ریکاوری نیز می شود. برای افزودن به حجم توده عضلانی این دارو با "آنادرول 50", "دیانابول", "دکادورابولین" و "پارابولان" نیز مصرف می گردد. به طور مثال 100 میلی گرم آنادرول در روز, 200 میلی گرم دکادورابولین در هفته, 500 میلی گرم تستوسترون در هفته به خوبی پاسخگوی توقعات ورزشکاران خواهد بود.

دز مصرف این دارو معمولا از 250 میلی گرم تا 2000 میلی گرم در هفته متغیر است اما دز توصیه شده بین 250 تا 1000 میلی گرم در هفته است. در صورت مصرف این دارو در دز های بالا, کل مقدار مصرفی را در 2 تزریق تقسیم کرده و در طول هفته و با رعایت فواصل منظم مصرف کنید.

این دارو با تاثیر بر غده های هیپوتالاموس و هیپوفیز باعث کم شدن و حتی توقف ترشح طبیعی هورمون تستوسترون در بدن می شود. بنابراین کسانی که از این دارو استفاده می کنند باید هر 6 یا 8 هفته, یک دوره از داروی "HCG" استفاده کنند. یک تزریق 5000 واحدی از "HCG" در هر 5 روز و در کل 3 تزریق کافی به نظر میرسد. در پایان دوره ی مصرف "انانتات" استفاده از داروهای "کلوماید", , GCG"" و " نولوادکس" و "کلن بوترول" توصیه شده است.

00

منبع : کتاب دوپینگ و داروهای نیروزا در پرورش اندام

طبقه بندی: استروئید ها و داروهای آنابولیک، 
برچسب ها: تستوسترون انانتات، تستوسترون، داروهای آنابولیک، استروئید، بدنسازی، تناسب اندام، فیتنس،  

تاریخ : شنبه 30 دی 1391 | 08:41 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات

سری مقالات استروئید ها فقط جهت آشنایی افراد با داروهای آنابولیک و استروئیدها ارائه میشود و به هیچ عنوان  مصرف آنها را توصیه نمیکنیم .

این دارو در فرم های تزریقی و خوراکی عرضه می شود در بازارهای جهانی به نام وینسترول شناخته شده و در برخی از کشورها نیز به نام ژنریک "استانازولول" نامیده می شود. فرم تزریقی این دارو به صورت ویال های 50 میلی گرم در میلی لیتر تهیه و عرضه می شود. دو نمونه از معتبرترین و شناخته شده ترین نوع از انواع این دارو در کمپانی آمریکایی "وینتروپ" و کمپانی اروپایی "زامبون" تولید و تهیه می گردد.

این دارو از استروئیدهای پر مصرف و شناخته شده در جهان به شمار می رود.و از مشتقات هیدروکسی تستوسترون می باشد. وینسترول اثرات آندروژنی بسیار خفیفی داشته و به ندرت نیز به هورمون های جنسی زنانه تبدیل می شود. دزهای بالای این دارو برای کبد بسیار سمی است. احتباس آب و املاح نیز با مصرف این دارو به ندرت اتفاق می افتد. این دارو را می تون استروئیدی چند منظوره دانست. ورزشکاران برای دوره های کات آن را به همراه پریموبولان دپو و برای افزایش حجم و قدرت عضلانی نیز آن را به همراه تستوسترون و سایر مشتقات تستوسترون مصرف می کنند.

زنان ورزشکار نیز از این دارو بهره می گیرند اما بروز خواص مردانگی و رشد موهای زائد در بدن زنان حتی با دزهای پایین این دارو نیز شایع است.

ورزشکارانی که از این دارو استفاده کرده اند بر این موضوع تاکید دارند که مصرف این دارو با افزایش حجم خشک عضلانی همراه بوده و پس از قطع مصرف نیز ماندگاری عضلانی خوبی را در پی دارد.

دز مصرف فرم تزریقی این دارو برای مردان در حدود 3 الی 5 سی سی در هفته و برای زنان نیز در حدود 1 الی 2 سی سی در هفته توصیه شده است. دز مصرف نوع خوراکی آن نیز بین 16 ال 30 میلی گرم در روز برای مردان و 4 الی 8 میلی گرم در روز برای زنان توصیه شده است.

این دارو به صورت ویالهای 50 میلی گرم در میلی لیتر و یا به صورت قرص های 2 و 5 میلی گرمی در بازار موجود است.


20

منبع : هفته نامه البرز

طبقه بندی: استروئید ها و داروهای آنابولیک، 
برچسب ها: وینسترول، داروهای آنابولیک، استروئید، بدنسازی، تناسب اندام، زیبایی اندام، آنابولیک،  

تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1391 | 09:53 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات

سری مقالات استروئید ها فقط جهت آشنایی افراد با داروهای آنابولیک و استروئیدها ارائه میشود و به هیچ عنوان  مصرف آنها را توصیه نمیکنیم .

دیانابول استروییدی خوراکی است که تاثیری مطلوب بر متابولیسم پروتیین داشته و باعث افزایش سنتز پروتیین در بدن و موازنه مثبت نیتروژن و در نتیجه افزایش حجم و قدرت عضلانی میشود. "دیانابول" اثرات انابولیک و اندروژنیک بسیار قدرتمندی دارد و به همین خاطرنیز در بین ورزشکاران  از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. افزایش وزنی معادل 2 الی 4 پوند در هفته, در طول 6 هفته اول مصرف , کاملا طبیعی و قابل پیش بینی است. با استفاده از داروهای "نولوادکس" و "پروویرون" میتوان عوارض دیانابول را تا حد زیادی مهار کرد.


 عوارض جانبی :

این دارو اگرچه عوارض جانبی فراوانی دارد اما مصرف روزانه 20 میلی گرم از ان , عوارض جانبی چندانی را در پی نخواهد داشت. ترکیب 17 الفایی موجود در فرمول شیمیایی این دارو برای کبد بسیار سمی است, این دارو وزن بدن را به سرعت افزایش داده و با افزایش احتباس اب واملاح در بدن , فشار خون را نیز به طور قابل ملاحظه ای بالا میبرد.

این دارو در بدن به راحتی به استروژن و هورمونهای جنسی زنانه تبدیل شده و به عارضه ژینکوماستی در مردان ختم می شود و به همین دلیل نیز مصرف "نولوادکس" و"پروویرون" برای مهار کردن عوارض این دارو و به همراه ان ضروری است.

به دلیل خواص اندروژنیک بسیار قدرتمندی که این دارو از خود نشان می دهد , علایمی همچون اکنه و جوش های پوستی در نواحی گردن ,سینه, پشت و شانه ها و صورت نیز با مصرف این دارو شایع است.

این دارو در بدن به راحتی به ماده "دی هیدرو تستوسترون" تبدیل شده و باعث ریزش موی سر در مردان میشود.

پس از قطع مصرف این دارو و دفع اب واملاح ذخیره شده در عضلات , افت محسوس قدرت و حجم عضلانی نیز اجتناب ناپذیر است.

ماده موثر این دارو "متان دی نون/ متاندروستنلون" است. این دارو به صورت قرصهای 1,2,5 و 10 میلی گرمی و کرم های 5/0درصد و محلولهای 50 میلی لیتری  و با عناوین تجارتی مختلف از قبیل :

انابول تبلتس,  انابولین , بایونابول , متانابول , استنولون و غیره در بازارهای دارویی جهان به فروش میرسد.


طریقه مصرف :

دز موثر این دارو 15 الی 40 میلی گرم در روز تشخیص داده شده است. کسانی که به تازگی اقدام به مصرف استروییدها میکنند و یا این دارو را برای اولین بار تجربه می کنند , نباید دز مصرف روزانه را از 20 میلی گرم فراتر ببرند. مصرف مداوم این دارو نباید بیش از 8 الی 10 هفته به طول بیانجامد.

در صورتی که پس از هفته هفتم مصرف با کاهش محسوس اثرات این دارو مواجه شدید با مصرف "دورابولین" (200 میلی گرم در هفته) یا "پریموبولان" (200 میلی گرم در هفته) میتوانید اثرات انابولیکی را تشدید کنید. اما مصرف تستوسترون در این مرحله تحت هیچ شرایطی توصیه نمیشود.

برای پیشرفتی برق اسا مصرف روزانه 20 الی 30 میلی گرم دیانابول و 200 الی 400 میلی گرم دکا دورابولین در روز اثار معجزه اسایی را به دنبال خواهد داشت.

مصرف همزمان این دارو با " اکساندرولون" و یا "وینسترول" بیشتر به افزایش قدرت بدنی منجر خواهد شد تا حجم عضلانی.

استفاده همزمان این دارو با " سوستانون" یا " تستوسترون " به صورت 250 میلی گرم در هفته و یا " دکا دورابولین" به صورت 200 میلی گرم در هفته توصیه میشود.

به دلیل اینکه این دارو باعث افزایش احتباس اب و املاح در بدن شده و عوارضی همچون ژینکوماستی  را نیز به دنبال دارد, مصرف ان باید با احتیاط انجام گیرد.

در صورتی که با مصرف " نولوادکس" یا "پرو ویرون" موفق به مهار کردن عوارض جانبی این دارو شده اید, به منظور تشدید فرایند عضله سازی می توان همزمان با ان از داروهای "پارابولان" , " ماسترون" , "اکساندرولون" و غیره نیز استفاده نمود.

نیمه عمر این دارو بسیار کم است بنابراین مصرف مداوم ان به صورت 2 وعده در روز کاملا ضروری است. برای جلوگیری از ناراحتی های گوارشی احتمالی , قرصهای دیانابول را به همراه غذا میل کنید. "دیانابول" پس از 1 الی 3 ساعت وارد جریان خون می شود. به دلیل خواص اندروژنیک بسیار قدرتمند این دارو ,مصرف آن در زنان ورزشکار ممنوع است.

 

 دیانابول

طبقه بندی: استروئید ها و داروهای آنابولیک، 
برچسب ها: دیانابول، داروهای آنابولیک، استروئیدها، dianabol، استروئید، دز دیانابول،  

تاریخ : چهارشنبه 27 دی 1391 | 05:48 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
تعداد کل صفحات : 3 ::      1   2   3  
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات