قرص های لاغری

قرص های لاغری را می توان به چند دسته تقسیم کرد - دسته اول آنهائی که کاهش دهنده اشتها هستند دسته دوم مانع جذب چربی می شوند اما تاثیری بر جذب انواع کربوهیدراتها و قندها ندارند

دسته سوم داروهائی که به عنوان حجم دهنده سیستم گوارش عمل می کند و با اشغال حجمی از معده قبل از هر وعده غذائی باعث ایجاد حالت سیری می شود و دسته چهارم چربی سوزها که بیشتر بدنسازان در دوران قبل از مسابقات جهت تفکیک وکات عضلانی استفاده می کنندکه عمده آنها از ترکیبات افدرین (یک ترکیب  گیاهی که منشا آن در چین است ) به همراه کافئین استفاده می شود چندین سال است که مصرف افدرین در قرصهای لاغری به دلیل عوارضی از قبیل فشار خون و افزایش ضربان  قلب از طرف سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا ممنوع شده اما در سایر کشورها از جمله ایران همچنان بازار داغی دارند بعضی از آنها هم باعث افزایش كاركرد غده تیروئید می شود (غده تیروئید میزان سوخت و ساز بدن را كنترل میكند) و یکی دیگر از عوارض آن تحریک اعصاب اضطراب و بی خوابی است و مصرف آن برای افراد زیر 18 سال و در دوران شیر دهی ممنوع است . دیگر عوارض داروهای بلوکر ( قرص هایی که مانع جذب چربی می شوند ) ناراحتی های  گوارشی است .

800 میلیون نفر در جهان از چاقی رنج می برند و همه به دنبال یک سری راههای میانبر می گردند اما هیچ روش جادوئی برای کم کردن وزن وجود ندارد مگر رعایت رژیم غذائی و ورزش های ائروبیک زمانی كه یك ورزش هوازی انجام بدهیم علاوه بر كالری سوزی در هنگام ورزش تا 5 و 6 ساعت بعد از تمرین بازای هر ساعت  حدود 10 تا 20 كالری بیشتری می سوزانیم  و كار با وزنه متابولیسم مارا  تا 24 ساعت بالا نگه می دارد . به عبارت دیگر وقتی شما هنگام عصر به باشگاه بدنسازی می روید بدن شما حتی هنگام خواب هم چربی سوزی می کند ضمن اینکه با ورزش علاوه براین به تقویت قلب وریه هم کمک می کنید اما مصرف قرص های لاغری و چربی سوز خصوصا در دوزهای بالا به تجزیه بافتهای مفید بدن هم منجر می شود .


                                      
طبقه بندی: مکمل ها، 
برچسب ها: لاغری، قرص لاغری، قرص های لاغری، تناسب اندام، چربی سوزی، چربی سوز، فیتنس، بدنسازی، پرورش اندام، زیبایی اندام، افدرین،  

تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1391 | 07:57 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
یكی از موارد ی كه در اكثر كسانیكه تصمیم به لاغری می گیرند مشاهده می شود میل به كسب نتیجه در كمترین زمان است ( بعد از انتخاب راحت ترین روش) نكته ای كه در اغلب تبلیغات روشهای لاغری دیده می شود .

خیلی از افراد چاق عمری را به پرخوری گذرانیده اند و مثلا در طی 10 سال 20 كیلو چربی اضافه كرده اند حال یك دفعه و در عرض سه ماه می خواهند این چربی را اب كنند . بدون اینكه بدانند واقعا با این كار چه بلایی بر سر بدن خود می آورند. 

از نظر علمای علم بدنسازی و فقهای فیتنس ! بهترین روش برای رفع چربی های زائد بدن ( دقت كنید ننوشتم لاغر شدن چونكه شما با این روش حتی وزن هم اضافه می كنید ) تمرینات با وزنه و ورزش هوازی ( دویدن و امثالهم ) است و بدترین روش رژیم گرفتن شدید و روشهای مانند كالری صفر و دكتر اتكینز و مشابه آن است و اما دلیل آن چیست .

اصل مهم در این روش این است كه برای چربی سوزی باید سوخت و ساز بدن (متابولیسم ) را بالا برد و رژیم گرفتن دقیقا برعكس این حالت را بوجود می آورد به دو روش اول اینكه وقتی كه رژیم شدید و كم كالری می گیرید بدن به حالت دفاعی می رود و فرض می كند كه شما در شرایط قحطی گیر كرده اید بنابراین متابولیسم را پائین می آورد دوم اینكه زمان رژیم بدن كل كالری را از منابع چربی استفاده نمی كند بلكه شروع به شكستن بافت پروتئینی یعنی عضلات می كند و با توجه به اینكه عضله متابولیت ترین بافت بدن به شمار می رود ( یعنی بیشترین مصرف كالری در آن صورت می گیرد) و از عضلات به عنوان كوره بدن نام می برند این مورد و كاهش بافت عضله هم موجب كاهش سوخت وساز بدن می شود حال تصور كنید كسی را كه با این روش وزن كم كرده به محض اینكه رژیم را رها می كند با متابولیسم كمتر شروع به ذخیره چربی بیشتر و دچار برگشت وزن می شود واین یعنی رژیم های یویویی بد نیست بدانید یك كیلو چربی در شبانه روز 5 كالری و یك كیلو عضله 60 كالری می سوزد .

برای چربی سوزی به این روش باید عمل كنیم 1- رژیم اصولی 2- ورزش هوازی ( برای چربی سوزی) 3 – تمرین با وزنه ( برای عضله سازی )

تمرین با وزنه به دو روش موجب چربی سوزی می شود یك موجب عضله سازی می شود كه عضله بیشتر یعنی سوخت و ساز بالاتر و مساوی با چربی سوزی بیشتر یا حداقل ذخیره چربی كمتر دوم اینكه هنگام تمرین با وزنه متابولیسم بدن تا 24 ساعت حدود 5 تا 10 كالری در هر ساعت بالاتر است و به عبارت دیگر حتی هنگام خواب هم بعد از تمرین با وزنه چربی سوزی می شود .

و اما ورزش هوازی به ورزشهائی كه در زمان طولانی حجم زیادی از عضلات و با شدت كم به كار گرفته می شود ورزش هوازی گفته میشود دو – شنا – دوچرخه سواری مثالهایی از ورزشهای هوازی هستند بر عكس ورزشهای غیر هوازی به سری ورزشهای پرشدت و كوتاه گفته می شود كه تمرین با وزنه نمونه بارز آن است نوع انرژی كه در هركدام از این ورزشها به كار گرفته می شود كاملا متفاوت است در تمرینات هوازی است كه بدن به سراغ ذخایر چربی می رود ضمن اینكه بعد از ورزشهای هوازی ( همان ایروبیك ولایت ما) تا 5 و 6 ساعت متابولیسم بدن بیشتر است و چربی بیشتری میسوزد . 

هیچ روش و فرمول جادوئی و دستگاه معجزه گر وجود ندارد روزی یك سیب و دو تا كرفس خوردن و سایر روشهای اشتباه دیگر مدتها است كه منسوخ شده باید بدنسازی كنید – هله هوله نخورید و تحرك كافی داشته باشید .

یكی از قهرمانان بدنسازی گفته 99 درصد مردم مثل ما نیستند و همین است كه همه ما را تحسین می كنند .
برچسب ها: رژیم، ورزش، تناسب اندام، فیتنس، پرورش اندام، زیبایی اندام، کاهش وزن، لاغری، چربی سوزی، چربی، ورزش هوازی، ورزش با وزنه، رژیم غذایی، تمرین با وزنه، عضله سازی، متابولیسم، کالری، کاهش چربی،  

تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1391 | 08:32 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
تكنیك های دوره ای به این معنی است كه هر چند وقت یك بار سیكل تمرینی خود را بدون توجه به هدف نهائیتان بشكنید شما یك برنامه تمرینی دارید و این برنامه باید به تمرینات ماهانه – هفتگی – و روزانه تقسیم شود . بنابراین شما ممكن است یك هفته تمرین سنگین داشته باشید و یك هفته ریكاوری و تمرین سبك انجام دهید در هفته ای كه سبك تمرین می كنید به عضلات فرصت بازسازی و ذخیره انرژی می دهید . در عین حال به دلیل اینكه عضلات هنوز هم تحت تمرین هستند بدن دچار اتروفی و افت عضلانی نمی شود . اما به دلیل اجتناب از تمرین زدگی و ادامه رشد ما نیاز به ریكاوری داریم . به یاد داشته باشید كه عضلات شما در باشگاه رشد نمی كنند وقتی كه در استراحت هستید رشد می كند . فاكتور های زیادی در تمرین زدگی دخیل هستند از جمله استراحت كم – تمرین سنگین وشدید و رژیم غذائی ناكافی . با استفاده از سیستم دوره ای می توان از تمرین زدگی دوری كرد و عضلات در حال تطابق دائمی با برنامه تمرین می باشند .

اصولی كه در دوره های تمرین باید در نظر بگیرید .

تمرین سیكلیك : برنامه تمرین خود را به سیكلهای حجم - قدرتی و كات (تفكیك ) تقسیم كنید كه باعث می شود عضلاتتان در یك حالت تحت فشار دائمی باقی بماند .

تمرین تقسیمی : تمرین خود را در هر جلسه به یك سری عضلات خاص تقسیم كنید – پیشرفته ها دوعضله در هر جلسه و مبتدی ها بالا تنه و پائین تنه – تا فشار بیشتر و در یك زمان كوتاهتر را به یك عضله اختصاص دهیم و زمان ریكاوری طولانی تری را برای آن عضله خاص داشته باشیم .

تمرین متغیر : عضلات شما به فشار عادت می كنند و در نهایت به یك نقطه ایستا و سطح ثابت می رسید با تغییر دائمی تمرینانت – وزنه ها ست ها و تكرارها مطمئن می شوید كه فرایند اداپته شدن همیشه ادامه خواهد داشت .

اصل بار اضافی : پارامتر های متعدد در تمرین را مرتب افزایش دهید از قبیل وزنه بیشتر – افزایش ست ها و تكرار ها

تمرینات تر كیبی : از متد های متعدد و تمرین های متفاوت چند مفصلی و مركب (با وزنه های ازاد هالتر ودمبل ) و تمرینات تك مفصلی (دستگاه و ماشین ) بهره بگیرید .طبقه بندی: فیزیولوژی تمرین، 
برچسب ها: انواع تکنیک، سیکل های بدنسازی، دوره های بدنسازی، تمرینات دوره ای، بدنسازی، تناسب اندام، پرورش اندام، زیبایی اندام، فیتنس، ریکاوری، تکنیک های بدنسازی،  

تاریخ : یکشنبه 28 خرداد 1391 | 07:11 ب.ظ | نویسنده : مرتضی شعبانی | نظرات
تعداد کل صفحات : 3 ::      1   2   3  
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات